Prowadzenie gospodarstwa rolnego wiąże się z regularnymi i często dużymi wydatkami. Rolnicy coraz częściej wykorzystują nowe rozwiązania technologiczne, które pozwalają na rozwój działalności i sprawne prowadzenie gospodarki rolnej. Zdarzają się również nieprzewidziane wydatki, które wymagają posiadania odpowiednich nakładów finansowych. Na jaki cel udzielane są pożyczki i dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania?

Pożyczka dla rolnika – kiedy warto po nią sięgnąć?

Rosnące ceny paszy, produktów, paliwa czy maszyn rolniczych mogą pochłaniać duże nakłady finansowe i doprowadzić do zaległości w spłacie zobowiązań oraz trudnej sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa. Ponadto, bez funduszy trudno mówić o modernizacji i rozwoju gospodarstwa rolnego. Jeżeli właściciel znajdzie się w kryzysowym położeniu, wówczas najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z zewnętrznego źródła finansowania. Dodatkowe środki pozwolą pokryć zaległe czy bieżące wydatki związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, jednak zdarzają się sytuacje, których nie można przewidzieć, co wiąże się z dodatkowymi wydatkami. Również w tym przypadku pożyczka może okazać się dla nich ratunkiem i zapobiec przejściowym problemom finansowym, a nawet upadłości.

Pożyczka na dowolny cel

Obecnie na rynku istnieje wiele możliwości finansowania działalności rolniczej. Do najpopularniejszych należą kredyty bankowe oraz pożyczki pozabankowe. Lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z drugiej możliwości. Proces przyznawania środków finansowych przebiega zdecydowanie sprawniej, pozwalając szybko spłacić aktualne zobowiązania. Pożyczki dla rolników pozwalają nie tylko przetrwać w obliczu kryzysu, ale również wesprzeć planowane inwestycje. Udzielane są na dowolne cele związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego m.in. zakup maszyn i urządzeń rolnych, modernizację gospodarstwa, zakup pasz i nawozów, dokupienie ziemi rolnej, zakup zwierząt rolnych czy realizację bieżących wydatków.

Dodatkowe źródło finansowania od Fair Finance24

Fair Finance24 zapewnia finansowanie firm, dostosowane do aktualnej sytuacji ekonomicznej działalności. Produkty Biznes Limit Agro i Biznes Limit Profit Agro skierowane są do rolników prowadzących indywidualne gospodarstwa rolne. Z pożyczki mogą skorzystać rolnicy, którzy otrzymują zarówno cykliczne dochody z tytułu kontraktów, zleceń na płody rolne sezonowe, a także dochody z tytułu stałych, miesięcznych produkcji niesezonowych. Otrzymując pożyczkę rolnicy mogą szybko spłacić swoje aktualne zobowiązania oraz uzyskać środki na cele inwestycyjne, operacyjne i wydatki celowe. Dostęp do produktów finansowych jest niezwykle szybki, łatwy i bezpieczny, a co równie ważne, rozpatrzenie wniosku jest darmowe i niezobowiązujące. Nasze produkty są dostosowane do możliwości i sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. Każdego klienta traktujemy indywidualnie, starając się dopasować ofertę do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy. Fair Finance24 udziela finansowania na terenie całego kraju. Rolnicy mogą uzyskać pożyczkę w wysokości od 5 tys. zł do nawet 300 tys. złotych netto, a okres finansowania wynosi 48 miesięcy. Chwilowe problemy finansowe gospodarstwa rolnego nie muszą wiązać się z dużym stresem, przestojami i nawarstwiającymi się zaległościami. Pożyczka jest najlepszym rozwiązaniem dla rolników pragnących utrzymać płynność finansową oraz realizować plany inwestycyjne.