Popularność pożyczek pozabankowych stale rośnie. Firmy pożyczkowe oferują szeroki wachlarz najróżniejszych produktów finansowych na atrakcyjnych warunkach. Z tej formy finansowania często korzystają pożyczkobiorcy, którzy poszukują dodatkowego, doraźnego zastrzyku gotówki na różne cele. Czym jeszcze wyróżnia się typowa osoba ubiegająca się o pożyczkę?

Główne powody ubiegania się o pożyczkę

Niegdyś Polacy sceptycznie podchodzili do pożyczek, jednak obecnie jest to jedna z bardziej atrakcyjnych i opłacalnych form finansowania krótkoterminowego, szczególnie jeżeli bank odmówił udzielenia kredytu. Pożyczka pozabankowa stanowi dobrą alternatywę dla innych form finansowania, a często jest pierwszym wyborem osób prywatnych i firm, które szybko potrzebują zastrzyku gotówki. Klienci prywatni najczęściej korzystają z pożyczek chcąc pokryć wydatki bieżące, natomiast przedsiębiorcom instytucje pozabankowe oferują wiele produktów finansowych, które pomagają utrzymać płynność finansową i realizować zaplanowane cele.

Wsparcie przedsiębiorców w spłacie zobowiązań

Pożyczka pozabankowa to bardzo dobre rozwiązanie dla świadomych osób, dla których brak wystarczających funduszy to stan przejściowy i są pewne, że terminowo spłacą zobowiązania wobec banku i innych instytucji. Dużą grupę pożyczkobiorców stanowią przedsiębiorcy, którzy potrzebują szybkiego finansowania na realizację inwestycji czy zaspokojenie długofalowych potrzeb biznesu. Nie muszą przechodzić przez długi proces udzielania pożyczki w banku. Wręcz przeciwnie – mogą bardzo szybko i bez zbędnych formalności otrzymać środki finansowe na dowolne cele związane z działalnością gospodarczą. To w wielu sytuacjach najlepsze rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą szybko zażegnać problemy finansowe. Oferta jest zawsze dostosowana do aktualnych potrzeb każdego klienta, biorąc pod uwagę sytuację finansową firmy. Warunki udzielania pożyczek są jasne, przejrzyste i zrozumiałe.

Jakie firmy chętnie korzystają z pożyczek?

Przedsiębiorcy chętnie korzystają z pożyczek pozabankowych ze względu na łatwy i szybki dostęp do zewnętrznego źródła finansowania. Produkty dedykowane są zarówno przedsiębiorcom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą, jak i spółkom. Z pożyczek równie chętnie korzystają rolnicy, prowadzący indywidualne gospodarstwa rolne, którzy otrzymują zlecenia na sezonowe lub niesezonowe płody rolne czy wykazują cykliczne dochody z tytułu kontraktów. Priorytetem jest zawsze dostosowanie oferty do rodzaju działalności oraz skupienie na indywidualnych potrzebach i oczekiwaniach.

Z jakich produktów finansowych korzystają pożyczkobiorcy?

Instytucje finansowe udzielają krótkoterminowych pożyczek na cele bieżące i inwestycyjne, w zależności od indywidualnych potrzeb. Dodatkowe źródło finansowania pozwala zachować płynność finansową właścicielom firm, oczekującym na płatność od swoich kontrahentów, a także dokonać zaplanowane transakcje. Wiele przedsiębiorstw korzysta z pożyczek w celu spłaty zobowiązania względem Urzędu Skarbowego i ZUS. Dzięki finansowaniu mogą otrzymać zaświadczenie o niezaleganiu w płatnościach. Pożyczki pozabankowe bardzo często udzielane są przedsiębiorcom, którzy otrzymali negatywną decyzję o przyznaniu kredytu w banku. Kwota finansowania może wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych, pozwalając pokryć inne zobowiązania, nabyć nieruchomość, zmodernizować działalność, zaspokoić bieżące potrzeby firmy czy kupić sprzęty niezbędne do prowadzenia działalności. Nadrzędną wartością jest zrozumienie potrzeb każdego klienta i partnerskie podejście w każdej sytuacji.